امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

تعداد یک میلیارد و ۱۵میلیون و ۵۳۶ هزار و ۳۸۷ سهم، معادل ۱۹/۵۳ درصد سهام شرکت آلومینیوم ایران توسط سازمان خصوصی‌سازی در بورس اوراق بهادار عرضه شد (سنا)

بلوک ۱۹ درصد سهام شرکت آلومینیوم ایران و بلوک ۱۶.۶۷ درصدی سهام شرکت ذوب آهن اصفهان امروز توسط سازمان خصوصی سازی در بورس و فرابورس عرضه می شود.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، تعداد یک میلیارد و ۱۵میلیون و ۵۳۶ هزار و ۳۸۷ سهم معادل ۱۹.۵۳ درصد سهام شرکت آلومینیوم ایران امروز (سه‌شنبه) توسط سازمان خصوصی سازی در بورس اوراق بهادار عرضه ‌می‌شود.

بر اساس این گزارش این میزان سهام به قیمت پایه هر سهم ۲۰۰۰ریال به وکالت از سوی موسسه صندوق حمایت و بازنشستگی کارکنان فولاد به صورت یکجا و تجمیعی روی میز فروش برود.

همچنین این بلوک ۱۹.۵۳ درصدی سهام شرکت آلومینیوم ایران به‌صورت ۲۰ درصد نقد و بقیه اقساط ۴ سال برای این عرضه اطلاع‌رسانی شده بود که خریدار در صورت انجام این واگذاری باید در مدت ۹ روز کاری پس از قطعیت معامله، وجه نقد آن را پرداخت و بقیه را طی اقساط شش ماهه به حساب خصوصی سازی واریز می‌کرد.

این گزارش می‌افزاید: تعداد ۵ میلیارد و ۵۳۰ میلیون و ۶۷۱ هزار و ۱۲سهم شرکت ذوب آهن اصفهان نیز امروز به وکالت از سوی صندوق حمایت و بازنشستگی کارکنان فولاد در بازار دوم فرابورس عرضه می‌شود.

این بلوک شامل ۱۶.۶۷ درصدی سهام «ذوب» بوده که قرار است به قیمت پایه هر سهم ۷۵۰ ریال با شرایط ۱۰ درصد نقد و بقیه اقساط ۸ساله با نرخ سود ۱۳ درصد در فرابورس ایران واگذار شود.

بلوک ۱۶.۶۷ درصدی سهام شرکت ذوب آهن اصفهان پیش‌تر نیز در سالجاری، چندین بار توسط سازمان خصوصی سازی عرضه شده که خریداران اقبالی به آن نشان نداده‌اند.

کد خبر: 98165 تاریخ: 96/12/15 منبع: سنا