امروز : سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷


شماره 249


» بیشتر

در اوایل ماه جاری میلادی، ایالات متحده تحریم‌های جدیدی را علیه روسیه وضع کرد که به موجب آن روبل روسیه تضعیف شد و بازار سهام این کشور سقوط کرد و از آن زمان به بعد، پول روسیه بیش از ۱۰ درصد ارزش خود را از دست داده است (مهر)

 به گزارش خبرگزاری مهر، بانک مرکزی روسیه تصمیم گرفت که نرخ بهره را بدون تغییر ۷.۲۵ درصد حفظ کند. بانک روسیه در اطلاعیه ای اعلام کرد که نرخ تورم سالانه پایین مانده است.

همچنین این تصمیم بانک مرکزی روسیه به دلیل افزایش ریسک های مرتبط به بالا رفتن نرخ تورم این کشور به خاطر تنش های ژئوپولتیکی اتخاذ شده است. عوامل ژئوپولتیکی و رشد درصد سود در اقتصادی های پیشرفته می تواند بی ثباتی را در بازارهای مالی به دنبال داشته باشد و نیز انتظارات را برای نرخ ارز و تورم تحت تاثیر خود قرار دهد.

در اوایل ماه جاری میلادی، ایالات متحده تحریم های جدیدی را علیه روسیه وضع کرد که به موجب آن روبل روسیه تضعیف شد و بازار سهام این کشور سقوط کرد. از آن زمان به بعد، پول روسیه بیش از ۱۰ درصد ارزش خود را از دست داده است.

بر پایه این گزارش، بانک مرکزی روسیه پیش از این اعلام کرده بود که جام جهانی رونق اندکی را برای اقتصاد این کشور به همراه دارد؛ ضمن اینکه جام جهانی می تواند منجر به افزایش قیمت مصرف کننده در روسیه شود.

کد خبر: 98347 تاریخ: 97/02/09 منبع: مهر