امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷

برآورد اولیه از ضرر کوتاه‌مدت به شرکت‌های آلمانی در سال جاری میلادی، صدها میلیون یورو و رقم ۳۷۷ میلیون یورو برای آن ثبت شده است؛ در حالی‌که ضرر میان‌مدت شرکت‌های آلمانی از تحریم‌های ضد روسی دولت امریکا حداقل ۰/۸۲ میلیارد یورو است و در مجموع ضرر شرکت‌های آلمانی از این تحریم‌ها ۱/۵ میلیارد یورو اعلام شده است (اتاق تجارت خارجی روسیه-آلمان)

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پژوهشکده پولی و بانکی، اتاق تجارت خارجی روسیه-آلمان اعلام کرد انتظار می رود تحریم های ضد روسی دولت آمریکا، ۱.۵ میلیارد یورو به شرکت های آلمانی خسارت وارد کرده باشد. این آمار با توجه به بررسی از ۱۵۴ شرکت که عضو این نهاد هستند، به دست آمده است.

برآورد اولیه از ضرر کوتاه مدت به شرکت های آلمانی در سال مالی جاری صدها میلیون یورو و رقم ۳۷۷ میلیون یورو برای آن ثبت شده؛ در حالی که ضرر میان مدت شرکت های آلمانی از تحریم های ضد روسی دولت آمریکا حداقل ۰.۸۲ میلیارد یورو است و در مجموع ضرر شرکت های آلمانی از این تحریم ها ۱.۵ میلیارد یورو اعلام شده است.

بر همین اساس، یک منبع وابسته به دولت آلمان گفت: مقامات آلمان از مستثنی شدن شرکت های آلمانی از تحریم های ضد روسی آمریکا استقبال می کنند. این منبع آگاه گفت: تحریم ها می توانند بر روی شرکت های آلمانی تاثیر بسیار منفی داشته باشند. اگر فرصتی برای مستثنی شدن شرکت های آلمانی وجود داشته باشد، از آن استقبال می کنیم.

همچنین انتظار می رود این موضوع در دیدار آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان با دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا امروز در واشنگتن مورد بررسی قرار گیرد.

بر پایه این گزارش، اتاق تجارت خارجی روسیه-آلمان ابراز امیدواری کرد که صدر اعظم آلمان در دیدار خود شرکت های آلمانی را از تحریم ها مستثنی و یا تحریم ها را برای آنها کاهش دهد.

در ششم ماه جاری میلادی، دولت آمریکا تحریم های جدیدی را علیه فعالان اقتصادی، شرکت های بزرگ روسی و برخی مقامات روس وضع کرد. این تحریم ها به بلوکه شدن دارایی شرکت های روسی قرار گرفته شده در فهرست تحریم اشاره می کند؛ ضمن اینکه سرمایه گذاران آمریکایی هم تا قبل از هفتم ماه «می» باید نسبت به خرید اوراق بهادر برخی از شرکت های روسی پایان دهند و نیز با توجه به جدول زمان بندی شده قرار دادهای خود با شرکت های روسی تحریم شده را لغو کنند.

کد خبر: 98349 تاریخ: 97/02/07 منبع: مهر