امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷

قیمت جهانی طلا در سال ۲۰۲۰ میلادی به بیش از ۱,۴۰۰ دلار افزایش خواهد یافت؛ به‌نظر می‌رسد قیمت طلا در کوتاه‌مدت تحت‌تأثیر تنش‌های سیاسی در عرصه بین‌المللی با افزایش روبرو خواهد شد ولی کاهش تقاضای مصرف‌کننده در هند و چین و سیاست‌های پولی فدرال رزرو امریکا می‌تواند مانع بزرگی برای قیمت طلا باشد (مؤسسه کاپیتال اکونومیکس)

به گزارش کیتکو نیوز، موسسه کاپیتال اکونومیکس به سرمایه گذاران بازار طلا توصیه کرده است که صبور باشند و در منفی های بازار اقدام به خرید طلا برای بلندمدت کنند چرا که قیمت جهانی طلا در سال 2020 میلادی به بیش از 1400 دلار افزایش خواهد یافت. به نظر می رسد قیمت طلا در کوتاه مدت تحت تاثیر تنش های سیاسی در عرصه بین المللی با افزایش روبرو خواهدشد ولی کاهش تقاضای مصرف کننده در هند و چین و سیاست های پولیفدرال رزرو آمریکا می تواند مانع بزرگی برای قیمت طلا باشد.

سیمونا گامبارینی تحلیلگر ارشد این موسسه سرمایه گذاری گفت: تقاضای مکان امن سرمایه گذاری با توجه به تشدید تنش های سیاسی در عرصه بین المللی می تواند عامل مهمی برای افزایش قیمت طلا باشد.

وی افزود: نگرانی های مربوط به جنگ تجاری، تنش های بین آمریکا و روسیه و لغو برجام از سوی آمریکا عوامل مهمی است که می تواند موجب رشد فزاینده قیمت طلا در کوتاه مدت شود.

این موسسه سرمایه گذاری پیش بینی خود درباره قیمت طلا تا پایان 2018 میلادی را به 1300 دلار افزایش داده است. این رقم در گزارش قبلی 1270 دلار اعلام شده بود.

این موسسه پیش بینی کرده است که قیمت هر اونس طلا تا پایان 2020 میلادی به بیش از 1400 دلار خواهد رسید.

کد خبر: 98361 تاریخ: 97/02/14 منبع: طلا