امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷

در حالی‌که قیمت جهانی طلا در دو هفته اخیر با کاهش نسبی روبرو شده و علت اصلی آن کاهش تنش‌های سیاسی در عرصه بین‌المللی و افزایش ارزش دلار امریکا بوده، پیش‌بینی می‌شود قیمت هر اونس طلا در کوتاه‌مدت بین سطح حمایتی ۱,۳۰۹ دلار و سطح مقاومتی ۱,۳۷۵ دلار در نوسان خواهد بود (کیتکو نیوز)

به گزارش کیتکو نیوز، در حالی که قیمت جهانی طلا در دو هفته اخیر با کاهش نسبی روبرو شده و علت اصلی آن کاهش تنش های سیاسی در عرصه بین المللی و افزایش ارزش دلار آمریکا بوده، تحلیلگران ساکسو بانک پیش بینی می کنند که قیمت هر اونس طلا در کوتاه مدت بین سطح حمایتی 1309 دلار و سطح مقاومتی 1375 دلار در نوسان خواهد بود.

بر اساس این گزارش قیمت طلا از ابتدای سال 2018 تاکنون بارها برای شکستن سطح مقاومتی 1360 و 1375 دلاری تلاش کرده ولی هر بار ناموفق بوده است.

البته برخی تحلیلگران به سرمایه گذاران بین المللی توصیه می کنند که توجهی به نوسانات کوتاه مدت قیمت طلا نداشته باشند چرا که چشم انداز بلندمدت قیمت این فلز گرانبها کاملا درخشان و امیدوار کننده است.

میزان ذخایر طلای صندوق اس پی دی آر نیز از ابتدای امسال تاکنون بیش از 33 تن افزایش داشته است.

به نظر می رسد نشست فدرال رزرو آمریکا در روزهای آینده مهمترین رویداد اقتصادی خواهد بود که می تواند بر بازارهای بین المللی تاثیر بگذارد.

آمارهای اشتغال آمریکا در ماه اوریل نیز قرار است روز جمعه منتشر شود.

کد خبر: 98363 تاریخ: 97/02/11 منبع: طلا