امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷

قیمت جهانی طلا و نقره طی پنج سال آینده روندی نزولی خواهد داشت ولی نقره پتانسیل بیشتری برای افزایش قیمت نسبت به طلا دارد؛ قیمت جهانی هر اونس طلا تا پنج سال آینده در محدوده ۱,۰۵۰ تا ۱,۴۰۰ دلاری در نوسان خواهد بود و این رقم برای هر اونس نقره ۱۳ تا ۲۲ دلار است (بانک ولس فارگو)

به گزارش کیتکو نیوز، بانک ولس فارگو اعلام کرده است که قیمت جهانی طلا و نقره طی 5 سال آینده روندی نزولی خواهد داشت ولی نقره پتانسیل بیشتری برای افزایش قیمت نسبت به طلا دارد.

بر اساس این گزارش بانک ولس فارگو در ادامه افزود: قیمت جهانی هر اونس طلا تا 5 سال آینده در محدوده 1050 تا 1400 دلاری در نوسان خواهد بود و این رقم برای هر اونس نقره 13 تا 22 دلار است.

تحلیلگران این بانک آمریکایی تاکید کردند که نیروهای ساختاری نقره ظاهرا مستحکمتر از طلا هستند. تولید جهانی نقره هم اکنون کمتر از میانگین 5 سال گذشته است و این عامل می تواند تاثیر مهمی بر افزایش قیمت جهانی این فلز گرانبها داشته است. این وضعیت آخرین بار در سال 1994 میلادی مشاهده شده بود.

این در شرایطی است که تولید جهانی طلا هم اکنون بالاتر از میانگین 5 سال گذشته است. به نظر می رسد برگزاری نشست فدرال رزرو و نوسانات ارزش دلار مهمترین عوامل موثر بر قیمت جهانی فلزات گرانبها در کوتاه مدت خواهد بود.

کد خبر: 98365 تاریخ: 97/02/14 منبع: طلا