امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷

فروش سکه طلا در امریکا طی ماه آوریل سال جاری میلادی به کمتر از ۴,۵۰۰ اونس رسید که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۵ درصد کاهش داشته است؛ البته فروش سکه طلا در این مدت نسبت به ماه مارس ۲۹ درصد افزایش نشان می‌دهد (رویترز)

به گزارش رویترز، آمارهای رسمی دولت آمریکا حاکی است که فروش سکه طلا در این کشور به پایین ترین سطح خود از آوریل 2007 میلادی رسیده است. البته فروش سکه نقره نسبت به سال گذشته 10 درصد رشد داشته است.

بر اساس این گزارش فروش سکه طلا در آمریکا طی ماه آوریل به کمتر از 4500 اونس رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 25 درصد کاهش داشته است. البته فروش سکه طلا در این مدت نسبت به مارس 29 درصد افزایش نشان می دهد.

قیمت طلا در ماه آوریل به خاطر تنش های مربوط به سوریه و تحریم های آمریکا علیه روسیه به بیش از 1365 دلار رسیده بود. ولی قیمت طلا در اواخر آوریل تحت تاثیر افزایش ارزش دلار و بهره اوراق قرضه خزانه داری آمریکا قرار گرفت و با کاهش نسبی همراه شد.

میزان فروش سکه نقره نیز در آمریکا به 915 هزار اونس رسیده است که نسبت به مارس تغییری نداشته است. میزان فروش سکه نقره نسبت به آوریل 2017 میلادی نیز با رشد 9.6 درصدی روبرو شده است.

کد خبر: 98366 تاریخ: 97/02/14 منبع: طلا