امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷

ارزش کل خرید و فروش بورس در فروردین‌ماه سال جاری، بیش از ۴۱ هزار میلیارد ریال بود که ارزش خرید و فروش خُرد و بلوک معادل ۷۹/۴۱ درصد کل معاملات ثبت شده است؛ علاوه بر این ارزش خرید و فروش عمده، ۰/۴۴ درصد از معاملات و ارزش کل سایر ابزارهای نوین مالی ۲۰/۱ درصد از کل معاملات را به خود اختصاص داده است (سنا)

آمار داد و ستدهای بازار سهام در فروردین ماه نشان می دهد سهم معاملات آنلاین از کل معاملات نرمال بیش از ۳۴ درصد بوده و در اولین ماه سال ۹۷، از ۱۰۵ کارگزار فعال در بورس، ۱۰۳ کارگزار در معاملات آنلاین فعال بوده اند که این میان کارگزارهای بانکی سهم عمده ای در خرید و فروش ها بر عهده داشته اند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)،‌ جزییات آمار و اطلاعات خرید و فروش سهام از سوی کارگزاری ها در فروردین ماه ۹۷ نشان می دهد ۵ شرکت کارگزاری ۲۸ درصد از کل ارزش معاملات را در فروردین ماه انجام داده اند که در این میان دو کارگزاری بانکی « بانک سپه و بانک انصار» در مجموع بیش از ۱۳ درصد از ارزش معاملات را به خود اختصاص داده اند.

بر این اساس، شرکت های «کارگزاری مفید با ۷.۹۸ درصد، کارگزاری بانک سپه با ۷.۰۴ درصد، کارگزاری بانک انصار با ۵.۸۶ درصد، کارگزاری امین آوید با ۳.۶۴ درصد و کارگزاری آبان با ۳.۵۷ درصد» در رتبه های اول تا پنجم این جدول قرار دارند.

از سویی دیگر، ۴۱ درصد از کل معاملات الکترونیکی تالار شیشه ای در ۵ کارگزاری انجام شده که به ترتیب کارگزاری های «مفید با۲۳.۴۴ درصد، آگاه با ۷.۴۲ درصد، فارابی با ۳.۸۱ درصد، بانک کشاورزی با ۳.۳۳ درصد و مبین سرمایه با ۲.۹۷ درصد» رتبه های اول تا پنجم را به نام خود ثبت کردندهمچنین از کل معاملات، بیش از ۱۱هزار میلیارد ریال خرید و فروش الکترونیکی بوده که ۲۷ درصد کل خرید و فروش است.

ارزش کل خرید و فروش

در عین حال، ارزش کل خرید و فروش بورس در فروردین ماه، بیش از۴۱ هزار میلیارد ریال بوده که ارزش خرید و فروش خُرد و بلوک معادل۷۹.۴۱ درصد کل معاملات در آمارها ثبت شده است. افزون بر این ارزش خرید و فروش عمده ۰.۴۴ درصد از معاملات و ارزش کل سایر ابزارهای نوین مالی ۲۰.۱ درصد از کل معاملات را در این اطلاعات آماری به خود اختصاص داده است

کد خبر: 98401 تاریخ: 97/02/16 منبع: سنا