امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷

تا پایان سال جاری چهار فاز پارس جنوبی وارد مدار خواهد شد و هم‌چنین گاز شش فاز پارس جنوبی نیز به خشکی می‌رسد؛ پتروشیمی‌های پردیس، کاوه، مرجان و بوشهر و پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس تا پایان سال به بهره‌برداری خواهد رسید (وزیر نفت)

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از صدا و سیما، ­بیژن نامدار زنگنه که پس از بازدید رئیس جمهور از بیست و سومیننمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی در حضور آقای روحانی سخن می گفت ضمن ارائه گزارشی از وضعیت صنعت نفت گفت : تا پایان امسال ۴ فاز پارس جنوبی وارد مدار خواهد شد و همچنین گاز ۶ فاز پارس جنوبی نیز به خشکی می رسد.

وی افزود : همچنین پتروشیمی های پردیس، کاوه، مرجان و بوشهر و پالایشگاه ستاره خلیج فارس تا پایان سال به بهره برداری خواهد رسید.
زنگنه همچنین از اتمام گازرسانی به ۵ هزار روستا تا پایان سال خبر داد و گفت : برای بهره برداری از این پروژه ۳ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان هزینه شده است.

وی اضافه کرد: ۶ میلیارد دلار طرح برای شرکت های صنعت نفت در داخل تعریف کرده ایم که به شرکت های ایرانی داده شود و درآمد سالانه آنها ۲۰ میلیارد دلار خواهد بود.

در ادامه تعدادی از مدیران بخش صنعت نفت و گاز و پتروشیمی به ارائه گزارشی از آخرین وضعیت حوزه کاری خود در حضور رئیس جمهور پرداختند.

کد خبر: 98415 تاریخ: 97/02/18 منبع: اقتصاد آنلاین