امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷

طلا در شرایط کنونی که در قیمت ۱,۳۰۰ دلاری، سطح حمایتی محکمی دارد و طلا می‌تواند طی روزهای آینده سطح مقاومتی ۱,۳۱۵ دلاری را بشکند؛ با توجه به این‌که مذاکرات تجاری امریکا و چین سازنده نبوده است، نگرانی نسبت به خطر جنگ تجاری می‌تواند موجب افزایش مجدد قیمت جهانی طلا شود (جیم وایکوف، تحلیلگر ارشد اقتصادی)

به گزارش کیتکو نیوز، جیم وایکوف تحلیلگر ارشد اقتصادی تاکید کرد: طلا در شرایط کنونی نشان داده است که در قیمت 1300 دلاری ، سطح حمایتی محکمی دارد.

بر اساس این گزارش چارلی ندوس استراتژیست ارشد بازار نیز تصریح کرد: طلا می تواند طی روزهای آینده سطح مقاومتی 1315 دلاری را بشکند.

وی افزود: مذاکرات تجاری آمریکا و چین سازنده نبوده است و نگرانی نسبت به خطر جنگ تجاری می تواند موجب افزایش مجدد قیمت جهانی طلاشود.

البته کوین گرادی تحلیلگر برجسته موسسه فونیکس فیوچرز بر این باور است که گمانه زنی های مربوط به افزایش نرخ بهره فدرال رزرو طی ماه های آینده می تواند فشار زیادی را بر قیمت جهانی طلا وارد کند.

وی اظهار داشت: کاهش تنش های سیاسی در شبه جزیره کره نیز می تواند عامل مهمی برای کاهش تقاضای مکان امن سرمایه گذاری برای طلا باشد.

برخی تحلیلگران اقتصادی نیز معتقدند که قیمت جهانی طلا در روزهای آینده در محدوده 1300 تا 1360 دلاری در نوسان خواهد بود.

کد خبر: 98422 تاریخ: 97/02/19 منبع: طلا