امروز : شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸

 


شماره 261


» بیشتر

قیمت طلا در کوتاه‌مدت با افزایش روبرو خواهد شد آن هم تا زمانی‌که بازارهای بین‌المللی تصمیم ترامپ را به‌خوبی هضم کند؛ پیش‌بینی می‌شود ارزش دلار و قیمت طلا در کوتاه‌مدت با رشد نسبی مواجه شود چراکه این تصمیم خطر درگیری در خاورمیانه را افزایش داده است (تام الیوت، تحلیلگر برجسته مؤسسه سرمایه‌گذاری دیور گروپ)

به گزارش کیتکو نیوز، تام الیوت تحلیلگر برجسته موسسه سرمایه گذاری “دیور گروپ” تاکید کرد: تصمیم آمریکا برای خروج از برجام به این معنا است که بازارهای بین المللی با نوسانات شدیدتری روبرو خواهد شد و سرمایه گذاران باید سبد سرمایه گذاری خود را متنوع کنند.

بر اساس این گزار ش وی افزود: پیش بینی من این است که بازار سهام در واکنش به اخبار منتشر شده درباره توافق هسته ای ایران با افت نسبی روبرو خواهد شد.

ترامپ روز سه شنبه تصمیم گرفت تا ایالات متحده را از توافق هسته ای خارج کرده و کلیه تحریم های هسته ای علیه ایران را دوباره بازگرداند.

این تحلیلگر اقتصادی گفت: به نظر من قیمت طلا در کوتاه مدت با افزایش روبرو خواهد شد آن هم تا زمانی که بازارهای بین المللی تصمیم ترامپ را به خوبی هضم کند. به خاطر سرسخت بودن ترامپ، پیش بینی می شود ارزش دلار و قیمت طلا در کوتاه مدت با رشد نسبی مواجه شود چرا که این تصمیم خطر درگیری در خاورمیانه را افزایش داده است.

وی در پایان گفت: به نظر من ایران یک شریک منطقی برای روسیه چین و اتحادیه اروپا خواهد بود و به همکاری خود با این کشورها ادامه خواهد داد.

کد خبر: 98423 تاریخ: 97/02/19 منبع: طلا