امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷

قیمت جهانی طلا تا پایان سال ۲۰۱۹ میلادی به بیش از ۱,۳۵۰ دلار خواهد رسید؛ یعنی زمانی‌که وضعیت سیاست‌های پولی فدرال رزرو امریکا کاملاً روشن شده و برنامه افزایش نرخ بهره احتمالاً متوقف خواهد شد (سیمونا گامبارینی، تحلیلگر برجسته مؤسسه کاپیتال اکونومیکس)

به گزارش کیتکو نیوز، سیمونا گامبارینی تحلیلگر برجسته موسسه کاپیتال اکونومیکس تاکید کرد: سرمایه گذاران بازار طلا باید منتظر پایان یافتن برنامه افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا باشند و در غیر این صورت قیمت طلا با افزایش چشمگیری روبرو نخواهد شد.

بر اساس این گزارش وی افزود: به نظر من قیمت جهانی طلا تا پایان امسال در محدوده کنونی در نوسان خواهد بود. به نظر من فدرال رزرو امسال 3 بار دیگر نرخ بهره را افزایش خواهد داد و این مساله یک عامل منفی برای قیمت طلا خواهد بود.

این تحلیلگر اقتصادی گفت: به نظر من قیمت جهانی طلا تا پایان 2019 میلادی به بیش از 1350 دلار خواهد رسید. یعنی زمانی که وضعیت سیاستهای پولی فدرال رزرو آمریکا کاملا روشن شده و برنامه افزایش نرخ بهره احتمالا متوقف خواهد شد.

گامبارینی تاکید کرد: با کاهش قیمت طلا به کمتر از 1300 دلار در هر اونس تقاضای فیزیکی در بازارهای نوظهور و در حال توسعه به خصوص هند و چین با افزایش روبرو خواهد شد.

کد خبر: 98502 تاریخ: 97/02/30 منبع: طلا