امروز : دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷


شماره 249


» بیشتر

رشد ۲۸ درصدی میزان عرضه‌های اولیه در بازار هند از ماه ژانویه سال‌جاری میلادی تا ماه ژوئن اتفاق افتاد و حجم ۳/۹ بیلیون دلاری را به بازار این کشور افزود (سنا)

بازار هند در سال جاری میلادی، پر رفت و آمد بود و توانست عرضه های اولیه موفقی را پشت سر بگذارد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، در نیمه ابتدایی سال 2018 میلادی، بورس های هند با پشت سر گذاشتن 90 عرضه اولیه موفق، رشد 16 درصدی عرضه اولیه را نسبت به بازارهای جهانی و 28 درصدی را نسبت به سال گذشته داشت.

رشد 28 درصدی میزان عرضه های اولیه در بازار هند از ماه ژانویه تا ژوئن اتفاق افتاد و حجم 3.9 بیلیون دلاری را به بازار این کشور افزود.

این روند در واقع 5 درصد از کل تأمین مالی از طریق عرضه های اولیه است که در کل دنیا روی داده است .

سندیپ ختان، مدیر حسابداری موسسه EY در هند در این خصوص اظهار داشت: عرضه های اولیه با سرعت بالایی در بازار هند پیش می رود و شرکت های زیادی در صف عرضه اولیه هستند.

15 شرکت از 90 شرکتی که در نیمه ابتدایی سال در بازار هند به صورت عرضه اولیه، پذیرش شده اند در بورس ملی هند و بمبئی عرضه داشته اند.

بیشترین میزان عرضه اولیه در نیمه ابتدایی سال جاری در بازار هند، مختص به بخش صنایع اولیه در این بازار بوده است.

بیشترین مخاطب را در این بخش شرکت صنعتی مهندسی واروک داشت که توانست با عرضه اولیه موفق در حدود یک هزار و 955 روپیه هند تأمین مالی کند و شرکت تکنولوژی ساندهار پس از آن با تأمین مالی 300 روپیه ای، در مقام دوم قرا رگرفت.

پس از آن خدمات بانکی، خدمات گردشگری و خدمات غذایی از پرمخاطب ترین صنایع بودند.

کد خبر: 98770 تاریخ: 97/04/06 منبع: سنا