امروز : دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷


شماره 249


» بیشتر

در کوتاه مدت قیمت طلا تحت‌تأثیر بهبود اوضاع اقتصادی جهان و امریکا، افزایش شاخص سهام در بازارهای بین‌المللی و تقویت ارزش دلار امریکا قرار خواهد داشت و احتمالاً با کاهش روبه‌رو خواهد شد؛ تشدید جنگ تجاری بین امریکا و چین در شرایط کنونی نمی‌تواند تأثیر مثبتی بر قیمت طلا داشته باشد (وین گوردون، تحلیلگر ارشد مؤسسه یو‌بی‌اس)

به گزارش اسکراپ رجیستر، در شرایطی که قیمت طلا نتوانسته است از تشدید تنش های تجاری در عرصه بین المللی منتفع شود، تحلیلگر ارشد موسسه یو بی اس بر این باور است که قیمت طلا در کوتاه مدت احتمالا با کاهش بیشتری روبرو می شود ولی در بلند مدت افزایش خواهد یافت.

بر اساس این گزارش وین گوردون در مصاحبه با شبکه بلومبرگ تاکید کرد: در کوتاه مدت قیمت طلا تحت تاثیر بهبود اوضاع اقتصادی جهان و آمریکا، افزایش شاخص سهام در بازارهای بین المللی و تقویت ارزش دلار آمریکا قرار خواهد داشت و احتمالا با کاهش روبرو خواهد شد. به نظر من تشدید جنگ تجاری بین آمریکا و چین در شرایط کنونی نمی تواند تاثیر مثبتی بر قیمت طلا داشته باشد.

ترامپ تهدید کرده است که تعرفه های تجاری علیه چین احتمالا به بیش از 500 میلیارد دلار خواهد رسید.

این تحلیلگر اقتصادی افزود: تقویت ارزش دلار به گونه ای بوده است که بسیاری از تحلیلگران اقتصادی متعجب شده اند. بهبود وضعیت بازار سهام آمریکا و تاثیر ناچیز اختلافات تجاری بر رشد و رونق اقتصادی جهان می تواند فشار زیادی را بر قیمت طلا در کوتاه مدت وارد کند.

وی پیش بینی کرده است که با کاهش ارزش دلار آمریکا در بلندمدت، سرمایه گذاران بیشتری به بازار طلا روی خواهند آورد.

کد خبر: 98785 تاریخ: 97/04/17 منبع: طلا