امروز : دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷


شماره 249


» بیشتر

طبق تجزیه و تحلیل تکنیکال، سطح مقاومتی قیمت طلا در کوتاه‌مدت ۱,۲۶۱ دلار است و اگر این سطح شکسته شود قیمت طلا تا ۱,۲۶۵ و ۱,۲۷۳ دلار افزایش خواهد یافت، از سوی دیگر سطح حمایتی قیمت هر اونس طلا نیز ۱,۲۵۲ دلار است و اگر این سطح شکسته شود قیمت این فلز زرد تا ۱,۲۴۷ و ۱,۲۳۸ دلار کاهش خواهد یافت (اف‌ایکس استریت)

به گزارش اف ایکس استریت، کاهش ارزش دلار آمریکا در دو روز اخیر موجب شده است تا قیمت جهانی طلا با افزایش نسبی روبرو شود.

بر اساس این گزارش از دیدگاه تکنیکال روند نوسانات ارزش دلار آمریکا و انتشار متن مذاکرات نشست فدرال رزرو آمریکا تاثیر زیادی بر قیمت جهانی طلا طی ساعات آینده خواهد داشت.

آمارهای مهم اشتغال و نرخ بیکاری آمریکا در ماه ژوئن نیز قرار است به زودی منتشر شود. این آمارها تاثیر مستقیمی بر ارزش دلار و قیمت جهانی طلاخواهد داشت.

تحلیل تکنیکال نشان می دهد که سطح مقاومتی قیمت طلا در کوتاه مدت 1261 دلار است و اگر این سطح شکسته شود قیمت طلا تا 1265 و 1273 دلار افزایش خواهد یافت.

از سوی دیگر سطح حمایتی قیمت هر اونس طلا نیز 1252 دلار است و اگر این سطح شکسته شود قیمت طلا تا 1247 و 1238 دلار کاهش خواهد یافت.

به نظر می رسد قیمت جهانی طلا و سایر کالاهای راهبردی در کوتاه مدت تحت تاثیر نوسانات ارزش دلار و انتشار امارهای مهم اقتصادی منطقه یورو چین و آمریکا قرار خواهد داشت.

کد خبر: 98786 تاریخ: 97/04/14 منبع: طلا