امروز : دوشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۸

 


شماره 261


» بیشتر

انتظار می‌رود که با افزیش نرخ ارز، رکوردهای تاریخی بورس ثبت شود و پیش‌بینی‌می‌شود که تا آخر سال شاهد رشد شاخص تا ۱۷۰ تا ۱۸۰ هزار واحد باشیم زیرا در شرایط کنونی بهترین بازار برای سرمایه‌گذاری بورس است (مدیرعامل شرکت کارگزاری ملل پویا)

مدیرعامل شرکت کارگزاری ملل پویا گفت: انتظار می رود که با افزیش نرخ ارز رکوردهای تاریخی بورس ثبت شود و پیش‌بینی می‌شود که تا آخر سال شاهد رشد شاخص تا 170 تا 180 هزار واحد باشیم چرا که در شرایط کنونی بهترین بازار برای سرمایه گذاری بورس است.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از ایلنا، کمال خان‌زاده در مورد رشد اخیر شاخص بورس گفت: علت اصلی رشد شاخص در هفته‌های اخیر مربوط به افزایش نرخ ارز در سه ماه اخیر و شرایط فروش شرکت‌ها است.

وی ادامه داد: این شرایط و همچنین احتمال افزایش تورم، موجب رشد ارزش دارایی‌های شرکت‌های بورسی شده است و با توجه با رشد 100 درصدی در بازارهای موازی  پیش‌بینی می‌شود که این روند ادامه داشته باشد.

این کارشناس بورس تصریح کرد: شرایط فروش شرکت‌ها در چهار ماه اخیر که از طریق سامانه کدال اعلام می شود، رشد خوبی داشته و اکثرا رشد متوسط 30 تا 40 درصدی نسبت به مدت مشابه را تجربه کرده‌اند.

وی با اشاره به تاثیر دلار 4200 تومانی بر شاخص بورس گفت: البته باید در نظر داشت که دولت باید سریعا نسبت به تعدیل نرخ دلار و نزدیک شدن به نرخ‌های بازار اقدام کند.

مدیر عامل شرکت کارگزاری ملل پویا پیش‌بینی کرد: انتظار می رود که با افزیش نرخ ارز رکوردهای تاریخی بورس ثبت شود و پیش‌بینی می‌شود که تا آخر سال شاهد رشد شاخص تا 170 تا 180 هزار واحد باشیم چرا که در شرایط کنونی بهترین بازار برای سرمایه گذاری بورس است

کد خبر: 98942 تاریخ: 97/05/12 منبع: سنا