امروز : یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷


شماره 249


» بیشتر

مقرر شده است که اقلام خوراکی و دارو با نرخ ارز ترجیحی تأمین و نیازهای دیگر ارزی از طریق بازار ثانویه ارز تأمین شود؛ در هر صورت باید توجه کرد تراز ارزی کشور مثبت است و اگر دولت سیاست‌های ارزی جدید صحیح را اعمال کند مجلس تمام‌قد از این سیاست‌ها حمایت خواهد کرد (رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی)

مجلس تمامی تلاش خود را برای اصلاح سیاست‌های ارزی انجام داده و در این رابطه با دولت توافق‌هایی کرده و مقرر شده دولت با سیاست‌های جدید ارزی به دغدغه‌های کمیسیون اقتصادی و نمایندگان مجلس توجه و موارد مندرج در طرح دوفوریتی ساماندهی بازار ارز را لحاظ کند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، محمدرضا پورابراهیمی داورانی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در نشست استادیاران صالحین استان خراسان رضوی ضمن بیان مطلب فوق، گفت: مقرر شده اقلام خوراکی و دارو با نرخ ارز ترجیحی تأمین و نیازهای دیگر ارزی از طریق بازار ثانویه ارز تأمین شود، در هر صورت باید توجه کرد تراز ارزی کشور مثبت است و اگر دولت سیاست‌های ارزی جدید صحیح را اعمال کند مجلس تمام قد از این سیاست‌ها حمایت خواهد کرد.

پورابراهیمی داورانی ادامه داد: آمریکایی‌ها و دشمنان به دنبال این هستند تا اقتصاد کشور را تخریب کنند و جنگ روانی به راه انداخته اند اما با تدابیر و راهکارهای مناسب می‌توان به مقابله با حرکات دشمن رفت. نکته دیگر اینکه باید با اخلالگران اقتصادی با جدیت برخورد شود.

یادآور شد: در هر صورت باید به دولت کمک کرد تا مشکلات را حل کند چرا که موفقیت دولت رضایت مردم را در پی دارد و در این راستا با وجود حمایت از دولت پیشنهادات اصلاحی و نقدهای سازنده نیز از سوی نمایندگان مجلس پیگیری می‌شود.

پورابراهیمی داورانی افزود: حجم نقدینگی در اقتصاد کشور 3 برابر شده و باید با سیاست‌های پولی این میزان نقدینگی کنترل شود و نقدینگی را به سمت تولید سوق داد.

کد خبر: 98953 تاریخ: 97/05/12 منبع: سنا