امروز : دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸

 


شماره 261


» بیشتر

به‌دنبال اعمال فشار آرژانتین بر صندوق بین‌المللی پول برای تسریع در پرداخت وام ۵۰ میلیارد دلاری، کارشناسان درباره احتمال وخیم‌تر شدن اوضاع معیشتی مردم در این کشور هشدار داده‌اند (سنا)

بانک مرکزی آرژانتین در بحبوحه بحران مالی، نرخ سود بانکی را از ۴۵ درصد به ۶۰ درصد افزایش داد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، افزایش نرخ سود بانکی نیز این کمکی به مهار بحران نکرده است و «پزو» واحد پول این کشور با ثبت رکوردی دیگر باز هم ۱۳.۵ درصد از ارزش خود را از دست داد.

به دنبال اعمال فشار آرژانتین بر صندوق بین المللی پول برای تسریع در پرداخت وام ۵۰میلیارد دلاری، کارشناسان درباره احتمال وخیم تر شدن اوضاع معیشتی مردم در این کشور هشدار داده اند.

مائوریسیو ماکری رییس جمهوری آرژانتین، گفته صندوق بین المللی پول باید هرچه سریعتر درخواست وام ۵۰ میلیارد دلاری این کشور را اجابت کند تا بار دیگر اوضاع اقتصادی این کشور به سامان شود.

این در حالی است که در افکار عمومی آرژانتینی ها نسبت به اعمال صندوق بین المللی پول بدبینی وجود دارد، چرا که اسم صندوق بین المللی پول یادآور سیاست های «تعدیل ساختاری» است. دولت هایی که از صندوق بین المللی پول وام می گیرند، باید سیاست های «خصوصی سازی» و «مقررات زدایی» را مو به مو پیاده کنند.

نهاد صندوق بین المللی پول دولت ها را کوچک می کند و ماهیت حمایتی را از چهره آنها می زداید.

اکنون بار دیگر سندیکاها، احزاب مخالف دولت، کارشناسان و رسانه ها هشدار می دهند که دولت آرژانتین باید از رفتن به سراغ صندوق بین المللی پول خودداری کند.

کد خبر: 99145 تاریخ: 97/06/11 منبع: سنا