امروز : دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸

 


شماره 261


» بیشتر

تنش‌های تجاری بین امریکا و چین و بهبود بازار سهام می‌تواند ریسک بزرگی برای بازار طلا و سایر فلزات گران‌بها باشد؛ انتشار آمارهای مثبت درباره وضعیت بازار اشتغال امریکا نیز احتمال افزایش نرخ بهره فدرال رزرو را بیشتر کرده و این عامل نیز می‌تواند مانع مهمی برای قیمت طلا به‌شمار رود (کیتکو نیوز)

به گزارش بنکر (Banker)،به نقل از کیتکو نیوز ،  از نظر فصلی هم بازار جهانی به زمانی نزدیک می شود که تقاضا برای فلزات گرانبها به خصوص طلا به شدت افزایش خواهد یافت.
به اعتقاد تحلیلگران اقتصادی، پیشرفت مذاکرات تجاری بین آمریکا و کانادا هم می تواند عامل مثبتی برای رشد قیمت جهانی طلا باشد.
فیل فیلین تحلیلگر ارشد موسسه پرایس فیوچرز نیز گفت: اقتصاد جهانی به ثبات نسبی رسیده و این مساله می تواند به نفع قیمت طلا در روزهای آینده باشد. بازارهای مالی کشورهای نوظهور نیز پس از تنش های اخیر با ثبات نسبی مواجه شده و این عامل نیز به نفع بازار طلا خواهد بود.
به نوشته طلا،به نظر می رسد تنش های تجاری بین آمریکا و چین و بهبود بازار سهام می تواند ریسک بزرگی برای بازار طلا و سایر فلزات گرانبها باشد. انتشار امارهای مثبت درباره وضعیت بازار اشتغال آمریکا نیز احتمال افزایش نرخ بهره فدرال رزرو را بیشتر کرده و این عامل نیز می تواند مانع مهمی برای قیمت طلا به شمار رود.

کد خبر: 99165 تاریخ: 97/06/20 منبع: طلا