امروز : سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸

 


شماره 261


» بیشتر

تولید طلای استرالیا در سه‌ماهه دوم سال‌جاری میلادی به بیش از ۸۱ تن رسید که نسبت به سه‌ماه نخست نه درصد معادل ۵/۶ تن افزایش داشته است؛ تولید طلای استرالیا در سال مالی جاری به بیش از ۳۱۰ تن رسیده که این رقم از سال ۱۹۹۸ بی‌سابقه بوده است (مؤسسه تحقیقات معدن سوربیتون)

به گزارش کیتکو نیوز ، آمارهای موسسه سوربیتون نشان می دهد که تولید طلای استرالیا در سه ماه دوم امسال به بیش از 81 تن رسیده که نسبت به سه ماه نخست 9 درصد معادل 6.5 تن افزایش داشته است. این رقم نسبت به سه ماه دوم سال قبل نیز 8 درصد رشد نشان می دهد.

بر اساس این گزارش تولید طلای استرالیا در سال مالی جاری به بیش از 310 تن رسیده که این رقم از سال 1998 میلادی بی سابقه بوده است.

این موسسه تحقیقاتی هشدار داده است که این روند رو به رشد تولید طلای استرالیا چندان دوام نخواهد داشت چرا که بخش معدن استرالیا با مشکلات و معضلاتی روبرو است.

اگر شرکت های بزرگ معدنی فعال در استرالیا نتوانند با چالش های موجود کنار آمده و آنها را حل و فصل کنند، تولید طلای این کشور به زودی با کاهش روبرو خواهد شد.

افزایش بهره مالکانه یکی از مهمترین چالش هایی است که بخش معدن استرالیا با آن روبرو شده است. این مساله فشار زیادی را بر بودجه شرکت های معدنی وارد خواهد کرد.

استرالیا یکی از مهمترین و بزرگترین تولید کنندگان طلای جهان به شمار می رود و نقش مهمی در بازار جهانی فلزات گرانبها دارد. دولت استرالیا آمادگی خود را برای حل و فصل مشکلات و چالش های معادن طلا اعلام کرده است.

کد خبر: 99167 تاریخ: 97/06/18 منبع: طلا