امروز : پنج شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸

 


شماره 261


» بیشتر

در گذشته بانک خلق چین به‌طور معمول به وسیله وام‌های دارای تسهیلات میان‌مدت، نقدینگی را در روز سررسید وام‌ها تزریق می‌کرد؛ اما از ماه ژوئن به بعد بانک مرکزی چین حتی زمانی که سررسید بدهی نرسیده اقدام به تزریق نقدینگی کرده است؛ بر همین اساس نرخ سود تسهیلات برای وام‌های یک‌ساله میان‌مدت ۳۰/۳ درصد بود و همین رقم بدون تغییر برای این تسهیلات باقی خواهد ماند (رویترز)

بانک خلق چین در یک اقدام غیر منتظره ۲۶۵میلیارد یوآن به موسسات مالی این کشور تزریق کرد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، به نقل از رویترز، بانک مرکزی چین اعلام کرد کرد که ۲۶۵میلیارد یوآن معادل ۳۸.۵۸ میلیارد دلار به موسسات مالی با نرخ ثابت به واسطه تسهیلات میان مدت یکساله تزریق کرده است. این اقدام بانک مرکزی چین به دلیل اینکه سررسید وام های دارای تسهیلات میان مدت یکساله در روز دوشنبه است، از سوی فعالان بازار غیر منتظره تلقی می شود.

در گذشته بانک خلق چین به طور معمول به وسیله وام های دارای تسهیلات میان مدت، نقدینگی را در روز سررسید وام ها تزریق می کرد؛ اما از ماه ژوئن به بعد بانک مرکزی چین حتی زمانی که سررسید بدهی نرسیده اقدام به تزریق نقدینگی کرده است.

بر همین اساس نرخ سود تسهیلات برای وام های یکساله میان مدت ۳.۳۰ درصد بود که بانک چین اعلام کرد همین رقم بدون تغییر برای این تسهیلات باقی خواهد ماند.

کد خبر: 99111 تاریخ: 97/06/26 منبع: سنا