امروز : دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸

 


شماره 261


» بیشتر

براساس محاسبات مقدماتی و اولیه اداره حساب‌های اقتصادی، تولید ناخالص داخلی کشور به قیمت پایه و به قیمت‌های ثابت سال ۹۰، در سه‌ماهه اول سال جاری به ۱،۶۷۶ و هفت میلیارد ریال رسید که نسبت به رقم مشابه سال گذشته به میزان ۱/۸ افزایش یافته است (بانک مرکزی)

بانک مرکزی اعلام کرد: رشد اقتصادی کشور (به قیمت های ثابت سال ۱۳۹۰) در سه ماهه اول سال ۱۳۹۷ به عدد ۱.۸ درصد رسید.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، بر اساس محاسبات مقدماتی و اولیه اداره حساب های اقتصادی این بانک، تولید ناخالص داخلی کشور به قیمت پایه و (به قیمت های ثابت سال ۱۳۹۰) در سه ماهه اول سال ۱۳۹۷ به ۱۶۷۶ هزار و 7 میلیارد ریال رسید که نسبت به رقم مشابه سال قبل به میزان ۱.۸ درصد افزایش یافته است.

علاقمندان جهت مطالعه متن کامل این گزارش می‌توانند از طریق پایگاه اطلاع رسانی این بانک به نشانی www.cbi.ir به بخش آمارها و داده‌ها، حساب‌های ملی ایران، حساب‌های ملی فصلی مراجعه کنند.

بر اساس محاسبات اولیه و مقدماتی، تولید ناخالص داخلی کشور در سه ماهه اول سال ۱۳۹۷ (به قیمت‌های ثابت سال ۱۳۹۰) ۱۶۷۶ هزار و7 میلیارد ریال رسیده است که در مقایسه با رقم دوره مشابه سال قبل ۱.۸ درصد افزایش یافته است. لازم به یادآوری است که تولید ناخالص داخلی در سه ماهه اول سال ۱۳۹۶ نسبت به دوره مشابه سال قبل، معادل ۴.۶ درصد افزایش یافته بود.  

کد خبر: 99131 تاریخ: 97/06/26 منبع: سنا