امروز : پنج شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸

 


شماره 261


» بیشتر

رشد مبادلات تجاری جهان در سال جاری به ۳/۹ درصد خواهد رسید که این رقم کمتر از ۴/۴درصد پیش‌بینی‌شده در ماه آوریل است و سال آینده نیز رشد مبادلات تجاری جهان به ۳/۷ درصد خواهد رسید که این رقم در گزارش قبلی سازمان تجارت جهانی نیز چهار درصد اعلام شده بود (طلا)

به گزارش رویترز، سازمان تجارت جهانی اعلام کرد: تاثیرات منفی جنگ تجاری در جهان تاکنون متعادل بوده ولی این تاثیرات طی ماه های پایانی 2018 و سال 2019 میلادی تشدید خواهد شد.

بر اساس این گزارش سازمان تجارت جهانی پیش بینی کرده است که رشد مبادلات تجاری جهان امسال به 3.9 درصد خواهد رسید که این رقم کمتر از 4.4 درصد پیش بینی شده در ماه آوریل است. سال آینده نیز رشد مبادلات تجاری جهان به 3.7 درصد خواهد رسید . این رقم در گزارش قبلی سازمان تجارت جهانی نیز 4 درصد اعلام شده بود.

روبرتو آزودو مدیر کل سازمان تجارت جهانی هشدار داده است که جنگ تجاری و اعمال تعرفه های تلافی جویانه می تواند تاثیر منفی زیادی بر رشد مبادلات تجاری داشته باشد.

دولت ترامپ طی ماه های اخیر تعرفه های تجاری سنگینی را علیه شرکای بزرگ خود یعنی چین، اتحادیه اروپا کانادا و مکزیک اعمال کرده است. این کشورها نیز تدابیر تلافی جویانه ای را علیه آمریکا اعمال کرده اند.

به اعتقاد تحلیلگران بین المللی، این جنگ تجاری می تواند در نهایت تبعات منفی برای رشد و رونق اقتصادی جهان داشته باشد.

پیش بینی می شود جنگ تجاری در عرصه بین المللی می تواند تاثیر منفی زیادی بر سرمایه گذاری و اشتغال به همراه داشته باشد.

کد خبر: 99202 تاریخ: 97/07/09 منبع: طلا