امروز : پنج شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸

 


شماره 261


» بیشتر

شاخص‌های جهانی در پی نگرانی‌های میزان درآمدها در امریکا، اظهارات وزیر اقتصاد و دارایی ایتالیا مبنی‌بر اختلاف نظرهای این کشور با بانک مرکزی اتحادیه اروپا بر سر بودجه، تنش‌های تجاری میان عربستان و امریکا بر سر ناپدیدن شدن و قتل جمال خاشقی در مسیر نوسانی به سر می‌برند (سنا)

بازارهای آسیایی معاملات امروز را در پی بروز روزنه های امید اقتصادی ناشی از سیاست های محرک مالی چین، با روند رو به رشد آغاز کرد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، اجرای بسته های سیاست های محرک مالی و پولی در چین موجب بازگشت امیدواری اقتصادی به این کشور شده است. در حالی که بازارهای آسیایی روند رو به رشدی را با این واکنش مثبت از آن خود کردند .

افت شاخص های وال استریت در معاملات شبانگاهی و افت قیمت نفت در پی احتمال افزایش میزان تولیدات از سوی عربستان، موجب عدم تعادل در بازار این کالا شد.

روند مثبت بازارهای آسیایی موجب تأثیر بر بازارهای اروپایی نیز شد و شاخص های قاره سبز را در مدار صعودی حرکت داد .

در این بین، شاخص فوتسی لندن با رشد 0.8 درصدی همراه شد و داکس آلمان نیز یک درصد مثبت شد.

شاخص کک فرانسه با افزایش 1.2 درصدی معامله را ادامه داد در حالی که شاخص اصلی بورس هنگ کنگ روند رو به رشد 0.2 درصدی را تجربه کرد.

شاخص شانگهای چین توانست با رشد یک درصدی رو به رو شد و شاهد سرازیر شدن نقدینگی تازه نفس به بازار خود بود.

شاخص کاسپی کره جنوبی 0.3 درصد افت کرد و شاخص نیکی ژاپن نیز 0.5 درصد مثبت شد.

شاخص های جهانی در هفته جاری در پی نگرانی های میزان درآمدها در آمریکا، اظهارات وزیر اقتصاد و دارایی ایتالیا مبنی بر اختلاف نظرهای این کشور با بانک مرکزی اتحادیه اروپا بر سر بودجه، تنش های تجاری میان عربستان و آمریکا بر سر ناپدیدن شدن و قتل جمال خاشقی در مسیر نوسانی به سر بردند .

کد خبر: 99347 تاریخ: 97/08/02 منبع: سنا