امروز : پنج شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸

 


شماره 261


» بیشتر

عزم وزارت نفت و شرکت ملی نفت برای عرضه نفت‌خام در بورس جدی است و طبق برنامه انجام خواهد شد؛ طرح فروش نفت‌خام صادراتی از طریق بورس با هدف تنوع‌بخشی در روش‌های صادرات نفت‌خام و مشارکت بخش خصوصی انجام می‌شود که با استقبال این بخش مواجه شده است (معاون طرح‌های توسعه معدن و صنایع معدنی ایمیدرو)

معاون طرح‌های توسعه معدن و صنایع معدنی ایمیدرو ارزیابی دقیق کمی فعالیت‌های معدنی را از محورهای اساسی در برنامه رضا رحمانی برای وزارت صمت دانست و افزود: با توجه به ارزیابی‌های که در حوزه معدن انجام شده ، اجرای این برنامه می‌تواند سرفصلی برای پوشش‌دهی این نقاط ضعف باشد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از شاتا؛ سعدمحمدی در همین مورد اضافه کرد: در این برنامه در ارتباط با زنجیره فولاد و صنایع معدنی که قسمت زیادی از آن با ایمیدرو فعالیت می‌کند تکلیف برای این صنایع تا افق 1400 مشخص است.

وی در توضیح این نکته اظهار کرد: تمامی صنایع معدنی در این برنامه به صورت جزئی بررسی و ارزیابی شده‌اند. به طور مثال افق 1400 در این برنامه برای سنگ آهن 107میلیون تن پیش‌بینی شده که در حال حاضر میزان تولید کشور در این محصول 80میلیون تن است.

معاون طرح‌های توسعه معدن و صنایع معدنی ایمیدرو در ادامه با اشاره به ارزیابی سایر فلزات در این برنامه اضافه کردافق کمی کنستانتره، چدن، مس، شمش، آلومینیوم، مس، سرب و روی و بسیاری محصولات معدنی دیگر نیز در این برنامه به صورت جزئی و کمی مشخص شده است.

سعدمحمدی در همین مورد تصریح کرد: در حوزه معدن اگر بتوانیم طبق برنامه ارائه شده بهره‌وری را برای کاهش قیمت تمام شده و افزایش تولید را به عنوان یک سرفصل قرار دهیم، به جرات می‌توان گفت اهدافی که در برنامه دیده شده محقق خواهد شد.

به گفته وی اجرای این برنامه و محقق شدن اهداف آن می‌تواند در افزایش سهم معدن در تولید ناخالص ملی موثر واقع شود.

معاون طرح‌های توسعه معدن و صنایع معدنی ایمیدرو همچنین با اشاره به سوابق رحمانی در کمیسیون صنایع و معادن ومجلس و وزارت صمت تاکید کرد: فعالیت مستمر در رحمانی در کمیسیون صنایع و معادن مجلس و حضور او در بدنه وزارت صمت حاکی از آشنایی ایشان با سازوکار شرکت‌های کوچک و بزرگ در این حوزه و برنامه‌ها، ایده‌ها و شرایط سیستم است و به همین دلیل برنامه‌ریزی در این حوزه را دقیق‌تر و با اشراف بیشتری انجام خواهد داد

کد خبر: 99355 تاریخ: 97/08/04 منبع: سنا