امروز : پنج شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۸

 


شماره 261


» بیشتر

تأمین ارز مورد نیاز درخواست‌های واقعی جامعه، همواره در دستور کار بانک مرکزی بوده و این بانک تلاش مضاعفی برای اجابت تمامی درخواست‌های واقعی را به‌موقع انجام داده است؛ در این راستا شایعه کمبود تأمین ارز مورد نیاز شرکت‌های هواپیمایی تکذیب می‌شود (اقتصاد آنلاین)

تأمین ارز مورد نیاز درخواست‌های واقعی جامعه همواره در دستور کار بانک مرکزی بوده و این بانک تلاش مضاعفی برای اجابت تمامی درخواست‌های واقعی را به‌موقع انجام داده است در این راستا شایعه کمبود تأمین ارز مورد نیاز شرکت‌های هواپیمایی تکذیب می شود.

به گزارش اقتصادآنلاین، باتوجه به اهمیت تأمین ارز مورد نیاز شرکت‌های هواپیمایی داخلی و برگزاری جلسات متعدد با مسئولین مربوطه و نمایندگان شرکت‌های هواپیمایی، مقرر شده است ارز مورد نیاز برای تمامی درخواست‌های دریافتی از آن‌ها  در اسرع وقت مورد بررسی و  از محل منابع ارزی بانک مرکزی و یا هماهنگی انجام شده از طریق سامانه نظام یکپارچه ارزی (نیما) تأیید شود.

گفتنی است، بنا به سوابق موجود، میزان ارز تامین شده شرکت¬های یاد شده به نرخ 42000 ریال قبل از 16 مردادماه سال جاری و همچنین از آن تاریخ به بعد به نرخ بازار نیما مشخص است. شرکت¬های  اشاره شده راساً می-توانند  میزان ارز دریافتی خود را اعلام کنند.

کد خبر: 99413 تاریخ: 97/08/09 منبع: اقتصاد آنلاین