امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶

در سال ۲۰۳۲ میلادی سه اقتصاد از چهار اقتصاد بزرگ جهان (چین، هند و ژاپن) آسیایی خواهند بود و تا آن زمان چین با پشت‌سر گذاشتن امریکا، بزرگترین اقتصاد جهان لقب خواهد گرفت؛ همچنین تا سال ۲۰۳۲ میلادی کشورهای کره‌جنوبی و اندونزی وارد جرگه ۱۰ اقتصاد بزرگ جهان خواهند شد و جای دو کشور عضو گروه هفت یعنی ایتالیا و کانادا را از آن خود خواهند نمود (مرکز تحقیقات اقتصاد و کسب‌وکار مستقر در لندن)

به گزارش سایت طلا به نقل از تسنیم،بر اساس تحقیقی که توسط مرکز تحقیقات اقتصاد و کسب و کار مستقر در لندن انجام شده است، افزایش اهمیت اقتصادهای بزرگ آسیا در سال 2018 و سال های پس از آن ادامه خواهد داشت.

بر اساس این گزارش، اقتصاد هند در طی سال آینده میلادی با پیشی گرفتن از انگلیس و فرانسه، به پنجمین اقتصاد بزرگ جهان از نظر ارزش دلاری تبدیل خواهد شد. هند همچنین تا سال 2027 میلادی با پشت سر گذاشتن آلمان، سومین اقتصاد بزرگ جهان خواهد بود.

بر اساس جدول منتشر شده، در سال 2032 میلادی 3 اقتصاد از 4 اقتصاد بزرگ جهان (چین، هند و ژاپن) آسیایی خواهند بود و تا آن زمان چین با پشت سر گذاشتن آمریکا بزرگترین اقتصاد جهان لقب خواهد گرفت. بر اساس این گزارش، رشد هند نیز در رتبه سوم متوقف نخواهد شد و این کشور در نیمه دوم قرن حاضر به بزرگترین اقتصاد بزرگ جهان تبدیل خواهد شد.

همچنین تا سال 2032 میلادی کشورهای کره جنوبی و اندونزی وارد جرگه 10 اقتصاد بزرگ جهان خواهند شد و جای دو کشور عضو گروه 7 یعنی ایتالیا و کانادا را از آن خود خواهند نمود.

کد خبر: 97646 تاریخ: 96/10/06 منبع: طلا