امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶

در میان اوراق تسه، امتیاز تسهیلات مسکن در آذرماه سال جاری با دادوستد بیش از ۲۸ هزار ورقه به ارزش بیش از ۲۱ میلیارد ریال، بیشترین استقبال را بین معامله‌گران داشت (اقتصاد آنلاین)

در چهارمین روز کاری هفته منتهی به نیمه دی‌ماه، نقل‌وانتقال بیش از 533 میلیون ورقه به ارزش افزون بر یک هزار و 477 میلیارد ریال در بازارهای نه‌گانه فرابورس صورت گرفت؛ این در حالی است که روز گذشته شاهد دست به دست شدن‌ 432 میلیون ورقه به ارزش نزدیک به یک هزار و 627 میلیارد ریال بودیم که مقایسه مبادلات این دو روز، حاکی از افزایش حجم و کاهش ارزش دادوستدهاست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) و به نقل از روابط عمومی فرابورس ایران، به موازات رشد حجم و کاهش ارزش مبادلات روز جاری، شاخص کل فرابورس نیز در پی دو واحد کاهش در ارتفاع 1055 واحدی ایستاد که معاملات مثبت در نماد «ذوب» مانع از افت بیشتر این نماگر شد.

نماد «ذوب» علاوه بر آنکه با حدود 4 واحد رشد قیمتی، پربیننده‌ترین نماد فرابورسی بود، از نظر حجم و ارزش معاملاتی نیز در صدر بازارهای اول و دوم ایستاد.

از سوی دیگر بیشترین افزایش قیمت مربوط به نماد «ودی» با 4.5 درصد رشد بود و بیشترین افت قیمتی را نیز نمادهای «دتولید» و «دبالک» تا سقف 4.9 درصدی متحمل شدند.

امروز سه‌شنبه 12 دی‌ماه، معامله‌گران سهام در بازارهای اول و دوم نقل‌وانتقال‌ افزون بر 213 میلیون سهم به ارزش 376 میلیارد ریال را رقم زدند و در تابلوهای مبادلاتی بازار پایه نیز 301 میلیون سهم به ارزش بیش از 189 میلیارد ریال را دست به دست کردند.

در این میان، نماد معاملاتی شرکت‌های پتروشیمی «فسا» و «جهرم» هر دو از گروه محصولات شیمیایی به ترتیب بیشترین حجم و ارزش مبادلاتی را در بازار پایه به خود اختصاص دادند.

بازار اوراق با درآمد ثابت نیز که امروز میزبان جابه‌جایی بیش از 749 هزار ورقه به ارزش افزون بر 696 میلیارد ریال بود، فردا سیزدهم دی‌ماه پذیرای عرضه اولیه اسناد خزانه اسلامی در نماد «اخزا603» خواهد بود.

همچنین معامله‌گران تابلو اوراق تسهیلات مسکن در روز جاری بیش از ۵۶ هزار ورقه را به ارزش بالغ بر 41 میلیارد ریال خریدوفروش کردند.

گفتنی است در میان اوراق تسه، امتیاز تسهیلات مسکن آذرماه ۹۶ با دادوستد بیش از ۲۸ هزار ورقه به ارزش بیش از 21 میلیارد ریال، با بیشترین اقبال از سوی معامله‌گران روبه‌رو شد.

کد خبر: 97680 تاریخ: 96/10/12 منبع: سنا