امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

با افزایش نرخ‌تورم و کاهش احتمالی شاخص سهام در بازارهای مالی، قیمت جهانی طلا تا پایان سال جدید میلادی به ۱,۴۰۰ دلار خواهد رسید (مدیر عامل مؤسسه سرمایه‌گذاری آر‌بی‌سی ولس منجمنت)

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکو نیوز، جورج گرو مدیر عامل موسسه سرمایه گذاری آر بی سی ولس منجمنت تاکید کرد: با افزایش نرخ تورم و کاهش احتمالی شاخص سهام در بازارهای مالی ، قیمت جهانی طلا تا پایان سال جدید میلادی با افزایش روبرو خواهد شد.

بر اساس این گزارش وی در ادامه تصریح کرد: پیش بینی من این است که قیمت جهانی طلا تا پایان سال 2018 میلادی به 1400 دلار خواهد رسید.

این در شرایطی است که قیمت جهانی طلا در آخرین روز مبادلاتی سال 2017 میلادی توانسته است سطح مقاومتی 1300 دلاری را شکسته و تا 1303 دلار افزایش یابد. قیمت طلا در پایان سال 2017 میلادی با رشد 13 درصدی روبرو شده که این بهترین عملکرد قیمت این فلز گرانبها از سال 2010 میلادی به شمار می رود.

وی افزود: خیلی سخت است که بخواهیم درباره ادامه روند صعودی قیمت طلا پس از پایان تعطیلات سال جدید میلادی اظهار نظر کنیم. با بازگشت سرمایه گذاران بین المللی از تعطیلات قیمت طلا احتمالا دستخوش تحولات زیادی خواهد شد. باید منتظر وضعیت شاخص سهام در بازارهای بین المللی به خصوص بازار وال استریت آمریکا باشیم.

جورج گرو گفت: مهمترین رقیب طلا در سال جدید میلادی بازار سهام خواهد بود. اگر طلا بتواند سطح 1300 دلاری را حفظ کند، بسیاری از سرمایه گذاران ترجیح خواهند داد تا به جای بازار سهام در بازار طلا سرمایه گذاری کنند و بخشی از سبد سرمایه گذاری خود را به این فلز گرانبها اختصاص دهند.

وی افزود: عامل مهم دیگر برای طلا طی سال آینده ارزش اوراق قرضه خواهد بود. سیاست های پولی فدرال رزرو آمریکا و وضعیت نرخ بهره می تواند تاثیر زیادی بر قیمت طلا و ارزش دلار داشته باشد.

فدرال رزرو در سال 2017 میلادی 3 بار نرخ بهره را افزایش داده و پیش بینی می شود طی سال جدید نیز قصد دارد 3 بار دیگر بهره را افزایش دهد.

به اعتقاد جورج گرو نرخ تورم در سال 2018 با افزایش روبرو خواهد شد و این نرخ بهره واقعی خواهد بود که تاثیر مهمی بر قیمت طلا خواهد داشت.

کد خبر: 97686 تاریخ: 96/10/11 منبع: طلا