امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶

میانگین قیمت جهانی هر اونس طلا در سال ۲۰۱۸ میلادی به ۱,۳۱۸ دلار خواهد رسید (رییس بخش تحقیقاتی مؤسسه سرمایه‌گذاری مورن بیلد)

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکو نیوز، چانتله شیون رئیس بخش تحقیقاتی موسسه سرمایه گذاری مورن بیلد در مصاحبه ای تاکید کرد: میانگین قیمت جهانی هر اونس طلا در سال 2018 میلادی به 1318 دلار خواهد رسید.

بر اساس این گزارش وی افزود: ما دو سناریو را برای قیمت طلا در سال جدید میلادی پیش بینی می کنیم که در یک سناریو قیمت طلا احتمالا به زیر 1200 دلار خواهد رسید و در سناریوی دوم قیمت هر اونس طلا به بیش از 1400 دلار افزایش خواهد یافت.

وی در ادامه تصریح کرد: سرنوشت قیمت طلا به شدت به وضعیت نرخ بهره آمریکا و ارزش دلار ییوند خورده است.

این تحلیلگر برجسته اقتصادی اظهار داشت: گرچه قیمت طلا پتانسیل زیادی برای افزایش بیشتر طی ماه های آینده دارد، از سوی دیگر برخی موانع جدی نیز بر سر راه قیمت طلا وجود دارد که باید به دقت مورد بررسی قرار گیرد.

شیون گفت: طلا در سال 2018 میلادی بیشتر یک بازار برای سرمایه گذاری خواهد بود تا یک بازار برای تجارت. قیمت طلا می تواند تحت تاثیر عوامل مختلفی با نوسانات زیادی روبرو شود.

وی افزود: سرمایه گذاران باید به این اطمینان برسند که طلا به جایگاه واقعی خود بازگشته است تا بتوانند سرمایه های خود را از بازار سهام به بازار طلا منتقل کنند. به نظر من نوسان قیمت طلا که از اواسط 2017 میلادی آغاز شده است چندان پایدار نخواهد بود.

وی پیش بینی کرده است که فدرال رزرو آمریکا در سال 2018 میلادی 2 بار نرخ بهره را افزایش خواهد داد. فدرال رزرو در سال گذشته 3 بار نرخ بهره را افزایش داده و پیش بینی کرده است که 3 بار دیگر بهره را در سال جدید افزایش خواهد داد.

شیون تاکید کرد: به نظر من نرخ تورم آمریکا طی ماه های آینده همچنان پایین خواهد بود و این مساله موجب خواهد شد تا فدرال رزرو برای افزایش نرخ بهره طی ماه های آینده تاحدی دست نگه دارد.

وی افزود: به نظر من ارزش دلار آمریکا طی ماه های آینده با کاهش نسبی روبرو خواهد شد و این مساله می تواند به نفع قیمت جهانی طلا باشد. البته باید توجه زیادی نیز به نوسانات شاخص سهام در بازارهای بین المللی داشته باشیم. به نظر من شاخص سهام تا اواسط 2018 میلادی اصلاح خواهد شد.

کد خبر: 97737 تاریخ: 96/10/16 منبع: طلا