امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶

کسری تراز تجاری امریکا در بخش کالا و خدمات در ماه نوامبر سال ۲۰۱۷ میلادی با ۳/۲ درصد افزایش به ۵۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار در رسید که بیشترین رقم از ماه ژانویه سال ۲۰۱۲ میلادی به بعد است (سنا)

وزارت بازرگانی آمریکا اعلام کرد کسری تراز تجاری این کشور در ماه نوامبر سال ۲۰۱۷ میلادی با بیش از ۵۰ میلیارد دلار افزایش به بیشترین رقم از سال ۲۰۱۲ میلادی به بعد رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا) و به نقل از شینهوا، وزارت بازرگانی ایالات متحده در تازه ترین گزارش خود اعلام کرد، کسری تراز تجاری آمریکا در ماه نوامبر سال ۲۰۱۷ میلادی به بیشترین سطح خود در نزدیک به ۶ سال اخیر رسید که علت اصلی آن رشد بیشتر واردات نسبت داده می شود.

در نوامبر سال ۲۰۱۷ میلادی، کسری تراز تجاری آمریکا در بخش کالا و خدمات با ۳.۲ درصد افزایش به ۵۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار در رسید که بیشترین رقم از ژانویه سال ۲۰۱۲ میلادی به بعد است.

صادرات آمریکا در ماه نوامبر ۲۰۱۷ در مقایسه با ماه قبل از آن با ۴.۴ میلیارد دلار افزایش به ۲۰۰.۲ میلیارد دلار رسید؛ در حالی که واردات ایالات متحده در ماه نوامبر با ۶ میلیارد جهش به ۲۵۰.۷ میلیارد دلار افزایش یافت.

کد خبر: 97743 تاریخ: 96/10/16 منبع: سنا