امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶

شرکت بورس اوراق بهادار تهران در دی‌ماه سال جاری توانست با رشد دو هزار و ۷۰۰ واحدی شاخص کل بازده نقدی و قیمتی از تراز ۹۶ هزار و ۱۸۵ به تراز ۹۸ هزار و ۹۲۳ افزایش یابد؛ همچنین شاخص آزاد شناور توانست از تراز ۱۰۲ هزار و ۱۸۵ به ۹۸ هزار و ۹۲۲ برسد (سنا)

بورس ایران در پنج روز کاری گذشته با روند رشد قیمت سهم‌ها مواجه بود.

به‌ گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) و به نقل از ایسنا،، هر چند که در طی هفته‌های گذشته نگرانی سیاست‌های آمریکا درباره برجام باعث افزایش ریسک‌های سیستماتیک در بازار سرمایه ایران شد، اما با تمدید تعلیق تحریم‌ها توسط ترامپ فعالان بازار سرمایه بار دیگر به معاملات سهام روی خوش نشان دادند و این موجب شد شاخص کل بازده نقدی و قیمتی تا مرز کانال ۹۹ هزار واحدی رشد کند.

در این روزها که بورس تهران تولد ۵۰ سالگی خود را جشن می‌گیرد، دماسنج بازار سرمایه توانسته تا مرز قله تاریخی ۹۹ هزار واحدی صعود کند و همین موضوع محرک مثبتی برای فعالان سهام شده است، تعدادی معتقدند شاخص کل بازده نقدی و قیمتی به زودی سقف ۹۹ هزار واحدی را می شکند و برای اولین بار وارد کانال ۱۰۰ هزار واحدی می‌شود.

در طی پنج روز معاملاتی بورس تهران در این هفته‌ شاخص کل بازده نقدی و قیمتی توانست با بیش از دو هزار و ۷۰۰ واحد رشد از تراز ۹۶ هزار و ۱۸۵ تا تراز ۹۸ هزار و ۹۲۳ رشد کند.

همچنین شاخص آزاد شناور توانست از تراز ۱۰۳ هزار و ۴۷۳ تا رقم ۱۰۶ هزار و ۷۳۳ بالا برود و شاهد رشد سه هزار و ۲۶۰ واحدی باشد.

از طرفی شاخص بازار اول و دوم هر یک به ترتیب دو هزار و ۴۸۲ واحد و سه هزار واحد رشد کرده‌اند و شاخص صنعت نیز توانست با افزایش دو هزار و ۷۰۲ واحدی تا رقم ۸۷ هزار و ۴۶۱ بالا رود.

کد خبر: 97820 تاریخ: 96/10/29 منبع: سنا