امروز : جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

 


شماره 261


» بیشتر

اوپک در گزارش ماهیانه خود پیش‌بینی کرده است که تقاضای جهانی نفت سال آینده ۱/۴۱ میلیون بشکه در روز افزایش خواهد یافت که این رقم نسبت به گزارش ماه گذشته خود ۲۰ هزار بشکه کاهش را نشان می‌دهد (رویترز)

سازمان کشورهای صادر کننده نفت اوپک در تازه ترین گزارش خود پیش بینی درباره رشد تقاضای جهانی نفت در سال 2019 را کاهش داده است.

به گزارش  پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) به نقل از رویترز، اوپک اعلام کرده است که نگرانی های مربوط به وضعیت رشد اقتصادی جهان طی سال 2019 میلادی موجب افت رشد تقاضای نفت خواهد شد.

بر اساس این گزارش اوپک در گزارش ماهیانه خود پیش بینی کرده است که تقاضای جهانی نفت سال آینده 1.41 میلیون بشکه در روز افزایش خواهد یافت که این رقم نسبت به گزارش ماه قبل 20 هزار بشکه کاهش نشان می دهد.

این برای دومین ماه متوالی است که اوپک پیش بینی خود درباره رشد تقاضای جهانی نفت را کاهش داده است. افزایش چالش ها در اقتصادهای نوظهور و در حال توسعه فشار زیادی را بر تقاضای جهانی نفت وارد خواهد کرد.

تولید نفت اوپک در ماه اوت با 278 هزار بشکه افزایش به بیش از 32.56 میلیون بشکه در روز رسیده است. بیشترین افزایش تولید مربوط به لیبی بوده است.

اوپک اعلام کرده است که جهان در سال 2019 میلادی به 32.05 میلیون بشکه در روز از تولید نفت اعضای این سازمان نیاز خواهد داشت.

این گزارش نشان می دهد تولید نفت کشورهای غیر عضو اوپک نیز طی سال آینده با رشد 2.15 میلیون بشکه در روز روبرو خواهد شد که 20 هزار بشکه بیشتر از پیش بینی ماه گذشته است.

کد خبر: 99116 تاریخ: 97/06/25 منبع: سنا