امروز : پنج شنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳

 


شماره 261


» بیشتر

تقاضای مکان امن سرمایه‌گذاری برای طلا می‌تواند موجب عملکرد بهتر این فلز گران‌بها نسبت به پلاتین شود؛ گرچه قیمت طلا بر حسب دلار امریکا با کاهش نسبی روبرو شده است ولی عملکرد آن نسبت به سایر فلزات گران‌بها همچنان بهتر بوده است (رویترز)

به گزارش بنکر (Banker)،به نقل از رویترز، سامسون لی تحلیلگر ارشد موسسه جی اف ام اس رویترز تاکید کرد: عملکرد طلا در مقایسه با سایر فلزات گرانبها نشان می دهد که تقاضای مکان امن سرمایه گذاری برای طلا همچنان رو به افزایش است.
بر اساس این گزارش تقاضای مکان امن سرمایه گذاری برای طلا می تواند موجب عملکرد بهتر این فلز گرانبها نسبت به پلاتین شود. گرچه قیمت طلا بر حسب دلار آمریکا با کاهش نسبی روبرو شده است ولی عملکرد آن نسبت به سایر فلزات گرانبها همچنان بهتر بوده است.
وی در ادامه افزود: در صورت تشدید تنش های تجاری بین آمریکا و چین، بازار طلا تحت فشار بیشتری قرار خواهد گرفت. بی ثباتی در بازارهای مالی و ارز کشورهای نوظهور نیز می تواند موجب تقویت ارزش دلار و کاهش قیمت طلا شود.
به نوشته طلا،این تحلیلگر اقتصادی اظهار داشت: گرچه قیمت طلا در کوتاه مدت تحت تاثیر افزایش نرخ بهره آمریکا و تقویت ارزش دلار احتمالا تحت فشار زیادی قرار خواهد داشت ولی در بلند مدت، افزایش بدهی و کسری بودجه آمریکا موجب کاهش ارزش دلار خواهد شد.

کد خبر: 99230 تاریخ: 97/07/17 منبع: بنکر