امروز : جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

 


شماره 261


» بیشتر

بانک مرکزی چین به تزریق پول به بازار ادامه داد تا نقدینگی را حفظ کند؛ این بانک ۱۲۰ میلیارد یوآن معادل ۱۷/۳ میلیارد دلار را به صورت سپرده ذخیره با نرخ ۲/۵۵ درصد آزاد کرد (رویترز)

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از رویترز، روز سه‌شنبه، بانک مرکزی چین به تزریق پول به بازار ادامه داد تا نقدینگی را حفظ کند.

بانک مرکزی چین ۱۲۰ میلیارد یوآن (۱۷.۳ میلیارد دلار) را به صورت سپرده ذخیره با نرخ ۲.۵۵ درصد، آزاد کرد. این نرخ نسبت به روز دوشنبه بدون تغییر بود.

طبق بیانیه بانک مرکزی، این اقدام در راستای کاهش تاثیر منفی عواملی مانند پرداخت مالیات و انتشار اوراق قرضه دولتی و برای حفظ نقدینگی سیستم بانکی در سطحی منطقی و خوب است.

سپرده ذخیره فرایندی که با آن بانک مرکزی اوراق قرضه را از بانک‌های تجاری می‌خرد و توافق می‌کند که در آینده دوباره آنها را به همین بانک‌ها بفروشد.

طبق بیانیه منتشر شده پس از دیدار روز یکشنبه کمیته پایداری مالی و توسعه وزارت کشور، چین همچنان سیاست پولی محتاطانه و بی‌طرفانه خود را دنبال خواهد کرد و به نحو مناسبی به ارتباط بین تثبیت رشد اقتصادی، کاهش بدهی و تقویت کنترل‌های قانونی، توجه خواهد داشت.

کد خبر: 99351 تاریخ: 97/08/01 منبع: مهر