امروز : چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱

 


شماره 261


» بیشتر

اگر فدرال‌رزرو امریکا به‌طور مداوم به افزایش نرخ بهره ادامه دهد، طلا می‌تواند طی ماه‌های آینده جایگاه اوراق قرضه امریکا را به‌عنوان یک مکان مطمئن برای سرمایه‌گذاری بگیرد (کیتکو نیوز)

تحلیلگر ارشد موسسه سرمایه گذاری اف سی استون بر این باور است که طلا به زودی جایگاه اوراق قرضه خزانه داری آمریکا را خواهد گرفت.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از کیتکو نیوز، وینسنت دولارد تحلیلگر برجسته موسسه اف سی استون تاکید کرد: اگر فدرال رزرو آمریکا به طور مداوم به افزایش نرخ بهره ادامه دهد، طلا می تواند طی ماه های آینده جایگاه اوراق قرضه آمریکا را به عنوان یک مکان مطمئن برای سرمایه گذاری بگیرد.

بر اساس این گزارش وی افزود: اگر روند نزولی ارزش سهام در بازارهای مالی ادامه پیدا کند، سرمایه گذاران هیچ مکان مطمئنی برای سرمایه گذاری و حفظ ارزش دارایی و سرمایه های خود بهتر از طلا پیدا نخواهند کرد و طلا می تواند به زودی جایگاه اوراق قرضه خزانه داری آمریکا را بگیرد.

وی تصریح کرد: طلا در شرایط کنونی بهترین سرمایه گذاری برای حفظ ارزش دارایی و سرمایه در برابر نوسانات شدید ارزش سهام در بازارهای بین المللی است. افزایش فشارهای تورمی نیز می تواند عامل مثبتی برای رشد قیمت جهانی طلا باشد. ادامه روند صعودی قیمت انرژی در بازارهای جهانی می تواند موجب رشد فشارهای تورمی شود.

این تحلیلگر ارشد اقتصادی گفت: کاهش شدید قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال نیز می تواند عامل محرک خوبی برای افزایش سرمایه گذاری در بازار طلا و سایر فلزات گرانبها باشد

کد خبر: 99385 تاریخ: 97/08/06 منبع: سنا