امروز : چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱

 


شماره 261


» بیشتر

حدود ۲۰ میلیون نفر از مردم در بافت‌های آسیب‌پذیر و فرسوده و در حاشیه شهرها زندگی می‌کنند که درمقابل حوادث غیرمترقه آسیب‌پذیر هستند؛ با توجه به اینکه کمبود بیش از چهار و نیم میلیون واحد مسکونی در کشور وجود دارد، به‌علت نبود تعادل میان عرضه و تقاضا شاهد افزایش قیمت مسکن و اجاره بهاء خواهیم بود (رییس کمیسیون عمران مجلس)

  محمدرضا رضایی در برنامه گفتگوی ویژه خبری سیما با اشاره به اینکه مسکن مهر در دولت دهم آغاز شد و قرار بود در دولت های یازدهم و دوازدهم به پایان برسد، گفت: متاسفانه اینگونه نشد و دولت یازدهم هم طرح مسکن اجتماعی را ارائه کرد که هنوز آثار جدی را از آن شاهد نیستیم. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از صداوسیما،وی ادامه داد: حدود ۲۰ میلیون نفر از مردم در بافت های آسیب پذیر و فرسوده و در حاشیه شهرها زندگی می کنند که در مقابل حوادث غیر مترقه آسیب پذیرند. رضایی با بیان اینکه بیش از ۴ و نیم میلیون واحد مسکونی در کشور کم داریم، افزود: به علت نبود تعادل میان عرضه و تقاضا شاهد افزایش قیمت مسکن و اجاره بهاء هستیم.

رضایی اضافه کرد: به ازای هر واحد مسکونی که ساخته می شود حداقل یک و نیم نفر شغل ایجاد می شود. ظرفیت تولید یک میلیون واحد مسکونی را در سال داریم، به عبارتی بیش از یک میلیون نفر شغل ایجاد خواهد شد و صنایع مرتبط با مسکن هم رشد می کنند.

رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: اسلامی وزیر راه و شهرسازی قول داد تا پایان دولت دوازدهم ساخت همه واحدهای مسکن مهر به پایان برسد و امیدواریم شاهد شروع اجرای طرح مسکن اجتماعی هم باشیم.

کد خبر: 99397 تاریخ: 97/08/06 منبع: اقتصاد آنلاین