امروز : چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱

 


شماره 261


» بیشتر

مقامات چینی خواهان یافتن راهی برای حل‌و‌فصل مشکلات تجاری خود با ایران هستند، بدین ترتیب، موفقیت تحریم ایران در گروی اقدامات دو کشور هند و چین خواهد بود (نفت خبر)

به گزارش بلومبرگ، افراد در ارتباط با شرکت‌های نفتی چینی به خبرگزاری بلومبرگ اعلام کرده‌اند که چین به دو شرکت نفتی دولتی خود دستور متوقف کردن واردات نفت از ایران را داده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از نفت خبر، بنابر گفته‌های این افراد، توقف واردات نفت ایران توسط شرکت سی ان پی سی و سینوپک، موقتی بوده و ممکن است پس از مذاکره با مقامات آمریکایی شاهد ازسرگیری خرید نفت از ایران باشیم.

این منابع متذکر شده‌اند توقف واردات نفت ایران توسط چین از سوی رهبران پکن، محرمانه بوده است.

گفتنی است، در ماه آینده، روسای جمهور چین و ایالات‌متحده در ماه آینده در حاشیه اجلاس گروه ۲۰ با هم دیدار می‌کنند. این دیدار می‌تواند شعله‌های آتش جنگ تجاری دو کشور را تا حدودی سرکوب کند.

پس از توقف خرید نفت ایران توسط ژاپن و کره جنوبی، این اقدام چینی‌ها به عنوان خریداران کلیدی نفت تهران می‌تواند مشکلات زیادی برای این کشور به وجود آورد.

سخنگوی این دو شرکت دولتی، حاضر به اظهار نظر در مورد این خبر نشده است.

رویترز چندی پیش اعلام کرد این دو شرکت، برای ماه نوامبر هیچ سفارشی را برای خرید نفت ایران ثبت نکرده‌اند.

مقامات چینی خواهان یافتن راهی برای حل و فصل مشکلات تجاری خود با ایران هستند. بدین ترتیب، موفقیت تحریم ایران در گروی اقدامات دو کشور هند و چین خواهد بود.

کد خبر: 99400 تاریخ: 97/08/05 منبع: اقتصاد آنلاین